Sesja portretowa z A.doll

Postać z baśni tysiąca i jednej nocy przed moim obiektywem

Sesja portretowa jest dla każdego bo każdy jest piękny. Jedni powiedzą, że to banał, inni przytakną. Znajdzie się ktoś kto zaprzeczy bo będzie próbował udowadniać, co pięknem jest, a co nie.

Codziennie ścieramy się ze stereotypami. Niemki są brzydkie, Francuzi się nie myją, a Anglicy nie potrafią gotować.

W swoim życiu spotkałem piękne, błękitnookie Niemki, parę Francuzów biorących prysznic dwa razy dziennie i utalentowanego Anglika, który w zacisku swojej kuchni, wyczarowywał nieziemskie przysmaki. Te historie i historią a.doll, ukazują nam, że stereotypy mogą szkodzić, ale jeśli mamy dość siły i odwagi, potrafimy pokonać każdą przeszkodę.

a.doll skontaktowała się ze mną poprzez Instagram. Napisała krótką wiadomość i odwiedziła mnie w studio. Chciała stworzyć piękny portret.

Sesja fotograficzna pomaga walczyć o swoje.

Poznałem niezwykle inteligentną i pewną siebie kobietę. Chociaż wyczuwałem w niej pewien niepokój i z jej opowieści wynikało, że nie do końca chcę mi powiedzieć dlaczego do mnie przyszła.

Wiecie. Fotograf jest trochę jak psycholog i dobry przyjaciel. Jeśli zależy Ci na dobrych zdjęciach -a takie udało nam się z robić z a.doll – musisz być szczery. Ja zawsze jestem, choć nie koniecznie za każdym razem przynosiło mi to korzyść.

Tak czy siak, a.doll ma pewne pewne marzenia. Interesuję się marketingiem i ma masę szalonych i świetnych pomysłów. Z rękawa wyciąga plan kampanii na promocję pomarańczy, a po chwili zaskakuje mnie jej wizją grafiki, która ma promować…kosiarki.

Ta młoda dziewczyna od lat pracuję nad swoim portfolio. Odbyła kilka staży w paru znanych agencjach. Jak na młody wiek, może pochwalić się dużym doświadczeniem. Ciągle się rozwija i idzie do przodu mimo, że….no właśnie….jej uroda czasem bardziej przeszkadza niż pomaga.

Zdarzało się jej dostać odmowę na udział przy pracy nad projektem, bo rzekomo nie miała odpowiedniego doświadczenia. Potem okazywało się, że inna dziewczyna zajmowała jej miejsce. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby jej konkurentka posiadała choćby podstawową wiedzę z branży klienta, dla którego agencja przygotowywała kampanię.

Po kilku dniach na korytarzu usłyszała od kolegi: a.doll…jesteś za ładna.

W innej agencji padły inne słowa: Nie wiemy czy podołasz temu zadaniu ze względu na swój młody wiek.

Projekt dostał się młodszemu od niej stażyście…

Dlatego po szczerej rozmowie, już wiedziałem. Chciałem jej pomóc i pokazać jej siłę, charakter i determinację.

Sesję portretową zrealizowaliśmy w plenerze. Udało nam się trafić na okno pogodowe.

Udane zdjęcia miały być dodatkiem do jej portfolio.

  • Wiesz Robert – powiedziała po drugim kubku czarnej mocnej herbaty. – Pokażemy mnie taką jaką jestem. Nie boję się wyzwań i nie mogę ukrywać się za szarymi marynarkami. Poza tym…Znam wiele dziewczyn, które mają podobne problemy…

Nie wiedziałem co jej odpowiedzieć. Zaskoczyła mnie.

Jak sesja portretowa wydobędzie Twoje piękno?

Jak wspomniałem, każdy jest piękny. Wysoki brunet, niski łysy facet. Szczupła studentka i mama, która urodziła trójkę dzieci. Każdy ma w sobie piękno i swój, oryginalny blask. W moim studio i podczas sesji w plenerze, staram się ten blask wydobyć. Szukam go razem z modelem i jeśli oboje mamy szczęście, sprawiamy, że zdjęcia lśnią.

Zaufaj mi i pokaż swoje piękno światu, bo ten…go potrzebuje.

backstager maryam coventry

Bardzo udana sesja portretowa z piękną modelką a.doll. Udało nam się w krótkim czasie zrobić naprawdę dobry portret i kilka świetnych ujęć do portfolio a.doll. Oczywiście ja również kilka wrzuciłem do swojego portfolio. A na koniec tradycyjne selfi z sesji 🙂