Sesja wizerunkowa Tarnobrzeg

Sesja wizerunkowa Tarnobrzeg to profesjonalne zdjęcia, które pomogą Ci budować własną markę w branży którą reprezentujesz i sprawią, że będziesz popularniejszy w lokalnych kręgach.  Bez względu na to, czy jesteś lokalnym sportowcem, przedsiębiorcom który świadczy usługi dla innych, zajmujesz się wolontariatem, prowadzisz działalność artystyczną, zdjęcia z takiej sesji będą świetną formą autopromocji.

Sesja wizerunkowa Tarnobrzeg to kreatywna forma fotografii, której główny zadaniem jest przedstawienie osoby, lub czasem grupy ludzi w kontekście prowadzonej przez nich działalności. Oczywiście z uwzględnieniem ich pasji, talentu i zdolności. Dobrze zrobiona sesja wizerunkowa bardzo mocno kształtuje profil wizerunkowy marki bądź osoby i ma wpływ na jej pozytywne postrzeganie.

Myślę że dobrym przykładem może być np. prezes jakiejś lokalnej firmy, który w oficjalnym folderze w zakładce zarząd,  ma zdjęcie wycięte z innego zdjęcia, z jakiejś firmowej imprezy z kieliszkami szampana w ręce. I na dodatek zdjęcie było robione smartfonem z lampą i ma czerwone oczy. Porażka. Nikt nie będzie poważnie traktował firmy takiego “ Prezesa” i to tylko przez to jedno zdjęcie. Od najmłodszych lat rodzice wpajają nam aby nie oceniać ludzi po wyglądzie ale my niestety nadal to robimy.   

Sesja wizerunkowa Tarnobrzeg – dla kogo?

Sesja wizerunkowa Tarnobrzeg to świetna propozycja dla osób którym zależy na rozpoznawalności i profesjonalnej samoprezentacji. Zdjęcia powstałe podczas takiej sesji, świetnie sprawdzą się zarówno do publikacji w sieci jak i materiałach drukowanych, jak foldery reklamowe czy nawet billboardy. Dzięki takim zdjęciom świetnie pójdzie nam zarządzanie własnym wizerunkiem co przełoży się na bardzo pozytywny odbiór naszej marki bądź wizerunku naszej firmy.

Sesje wizerunkowe – po co je zrobić?

Niezależnie od tego czym się zajmujemy podstawą każdej działalności jest budowanie pozytywnych relacji z odbiorcami/klientami. Dlatego tak ważne jest to aby zadbać o profesjonalny wizerunek. Dobrze prowadzona kampania wizerunkowa w sposób istotny podnosi rozpoznawalność naszej marki osobistej czy firmowej. Co w zestawienie z konkurencją (jeśli chodzi o markę firmy, ale nie tylko) już na starcie klasyfikuje nas wyżej.

Duża część naszego życia społecznego przeniosła się do sieci, po części z powodu pandemii a po części z naszej wygody. A jak wiemy w sieci pierwsze co zwraca naszą uwagę jest obraz. I to jakość (walory estetyczne) tego obrazu decyduje czy ktoś się na nim zatrzyma czy przewinie dalej. Dlatego sesje wizerunkowe nie jako, stały się narzędziem pozyskiwania nowych klientów czy też narzędziem do zwiększania zasięgu naszej marki osobistej.

Z tego narzędzie korzysta się niemal w każdym obszarze działalności, chętnie korzystają z niego influencerzy, trenerzy personalni, kucharze, projektanci czy styliści. Lista jest długa dlatego że, to naprawdę bardzo dobrze działa.

Jeśli chodzi o zakres wykorzystywania zdjęć powstałych na sesji wizerunkowej to praktycznie jest nieograniczony. Jak już wspomniałem na początku, najczęstszym miejscem gdzie lądują takie zdjęcia to internet i strona internetowa. W dalszej kolejności są to media społecznościowe, blogi, wizytówki, galerie itd.

Jak przygotować się do takiej sesji ?

Punktem wyjścia jest pomysł na zdjęcia. Ustalenie ogólnego charakteru sesji, przygotowanie dodatkowych elementów scenografii i rekwizytów.  W swojej pracy fotografa nauczyłem się, że każdemu można zrobić dobre zdjęcie. Dobre kadry trzeba po prostu wypracować. Ale do sesji warto się przygotować. Warto już na tym etapie przygotowań do sesji wiedzieć, gdzie i w jakiej formie będą wykorzystywane zdjęcia i ile jest nam ich potrzebnych. Wówczas oferta będzie przygotowana stricte pod nasze potrzeby.  Fotografia wizerunkowa ma to do siebie że wymaga jednak indywidualnego podejścia.

Sesja wizerunkowa Tarnobrzeg – ubiór

Ubrania powinny być wygodne, pozwalające na swobodne pozowanie a jednocześnie dobrze wpływające na nasze samopoczucie. Im pewniej czujemy się z naszym wyglądem, tym lepsze, mniej wymuszone będą zdjęcia. Oczywiście należy również pamiętać o odpowiedniej kolorystyce i materiałach tak aby to wszystko dobrze się ze sobą komponowało i dawało jasny przekaz.

sesja wizerunkowa Tarnobrzeg

Miejsce sesji.

Wszystko zależy od koncepcji i pomysłów na całą sesję. Taką sesję można wykonać zarówno w studio jak i plenerze czy miejscu pracy. W studio raczej ciężko będzie zaaranżować np. biuro, salę do ćwiczeń na potrzeby jednej sesji, więc warto może przeprowadzić sesję w miejscu pracy. A jeśli nie ma takiej możliwości warto pomyśleć nad dodatkami które pokażą charakter wykonywanej pracy np laptop lub jakieś segregatory czy w przypadku, wspomnianej przez mnie sali do ćwiczeń, ciężarki, mata do jogi itp. Jest naprawdę masa możliwością, ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Jeśli nie macie pomysłów jak pokazać siebie w sesji wizerunkowej a bardzo chcecie tchnąć świeżości w swój wizerunek czy wizerunek swojej firmy, nie przejmujcie się tym. Bardzo chętnie pomogę. Serdecznie zapraszam do studia na bezpłatne konsultacje. Podczas których na pewno znajdziemy sposób na rozwój twojej firmy lub marki osobistej. Wyślij mi wiadomość tutaj lub odwiedź mnie tutaj a ja zaplanuje Twoją sesję wizerunkową.

Polecam przeczytaj również :

# Pokaż siebie na sesji

# Jak pozować do zdjęć.

# Jak ubrać się na sesję.

Dodaj komentarz