Jak pozować do zdjęć aby wygrać marzenia.

Jak pozować do zdjęć? Jako przyszła fotomodelka musisz wiedzieć że w tym zawodzie nie liczy się tylko smukła sylwetka, bajecznie długie nogi czy piękna buzia. Przeliczyła się tak pewnie nie jedna dziewczyna, która po kilku lub nawet kilkunastu sesjach w plenerze, po wielu zachwytach fotografów, stanęła w studio na cykloramie, naprzeciw fotografa modowego, z całym sztabem osób za plecami i musiała pozować.

Aby to wszystko zagrało i wszyscy byli zadowoleni z efektów takich sesji modelka musi umieć pozować i być w tym kreatywna i swobodna i zarazem musi umieć się ustawić aby dobrze pokazać swoje walory. Zauważ, że modelki nie stoją biernie przed aparatem. Ich pozowanie przypomina taniec – z każdą sekundą zmieniają pozę, gesty, ułożenie kończyn czy nachylenie głowy. Tym samym, czas potrzebny na uzyskanie pożądanych kadrów skraca się do minimum.

Jak pozować do zdjęć i pokazać emocje ?

Emocje przede wszystkim. Jest to podstawowa rzecz nad którą trzeba zacząć pracować. Opanowanie stresy i kamuflowanie go. Twarz pokaże wszystko jeśli nad tym nie zapanujemy. Dużo uśmiechu i otwartość to dobry początek.  Na pewno należy unikać zaciśniętych ust i zmarszczonych brwi. Bardzo dużo daje pozytywne nastawienie do całej produkcji, wczucie się w jej założenia i na pewno warto słuchać wskazówek fotografa.  

Oglądając zdjęcia profesjonalnych modelek w kolorowych magazynach, na pewno zauważycie wyjątkowe spojrzenia i intrygujące pozy. Czasami modelka musi być uwodzicielska, seksowna, innym razem smutna, zamyślona, musi umieć natychmiast wcielić się w dowolną postać. Być może mają wrodzone talenty do pozowania i bardzo dobrze potrafią okazywać różne emocje. Ale jeśli Ty nie czujesz takich talentów u siebie, nic straconego, nauka pozowania i ćwiczenia mimiki nic nie kosztują. Ale pochłaniają nieco czasu.

Jak pozować do zdjęć aby ukryć niedoskonałości

Wbrew pozorom nie tylko makijaż i ubrania mogą nam służyć do ukrycia pewnych niedoskonałości. Pozwoli nam to osiągnąć również umiejętne pozowanie. Dlatego musicie wiedzieć jaka poza uwypukli np. długie, zgrabne nogi i szczupłą talię, a jaka zakryje nieco szerokie biodra czy też wysmukli brzuch. Bardzo ważne, by zachować przy tym luz i swobodę. W obiektywie aparatu wszystko jest jakby bardziej widoczne. Jeśli będziecie spięte, zestresowane, zdjęcie doskonale to odda.

Kilka przykładów jak pozować do zdjęć:

  1. Głowę – powinniście wysunąć lekko do przodu tak aby wyeliminować efekt drugiego podbródka. Ponadto dzięki temu wasze rysy twarzy staną się o wiele wyraźniejsze, do tego naturalny wyraz twarzy. Nie powinniście się usztywniać na widok aparatu co bardzo często się zdarza. Lekko rozchylone usta bądź delikatny uśmiech nadadzą Wam klasy i sprawią, że nie będziecie wyglądać sztucznie. Kolejną ważną rzeczą jest to, że nie możecie się garbić. Ramiona lekko odchylone w tył i szyja wyciągnięta w górę.
  2. Ręce – najlepiej ułożyć asymetrycznie tzn. jedną rękę możecie puścić luźno, a drugą podeprzeć biodro. Najlepiej jest unikać skrzyżowanych rąk z przodu, bo zazwyczaj modelka wygląda na zdjęciach na skrępowaną. Co do bioder – najlepiej jest wypchnąć je delikatnie w tył, będą wtedy wyglądały na zdjęciu na o wiele zgrabniejsze i szczuplejsze nie możemy jednak przesadzić, gdyż wtedy będziemy wyglądać bardzo nienaturalnie. Kiedy macie większy brzuch możecie go lekko wciągnąć, trzeba jednak uważać, bo kiedy przesadzicie wtedy uzyskamy nieestetyczny efekt wystających żeber.
  3. Nogi – Jeśli chcecie wyszczuplić uda, trzeba skrzyżować nogi, ale przy tym trzeba pamiętać o tym, aby Wasze stopy skierowane były na zewnątrz. Jeśli będą skierowane do środka będzie to wyglądać niechlujnie i dziecinnie. Kolejną możliwością jest stanie w lekkim rozkroku. Stojąc profilem możecie unieść jedną nogę. Jeśli chcecie dodatkowo wyszczuplić Waszą sylwetkę możecie obrócić się pod kątem 45 stopni do aparatu.

Trening czyni mistrza

Jak to zwykle bywa, aby osiągnąć sukces musicie być wytrwałe w swoich dążeniach. Również w zawodzenie fotomodelki nie do przecenienia jest trening. Pozowania można się nauczyć oraz oswoić z nim. Jak to zrobić? Niestety, ale jeśli nie macie tego we krwi, a więc pozowanie przed aparatem i nieznajomymi nie przychodzi Wam zupełnie naturalnie, nie ma innego wyjścia, niż ćwiczenia. A zatem, poświęcacie długie godziny na pozowanie najpierw przed lustrem, później przed przyjaciółmi i rodziną. Chodzi o to, żebyście nabrały w tym śmiałości. Ćwiczycie, ćwiczycie i jeszcze raz ćwiczycie!

Jeśli jesteście zainteresowane większa ilością porad i wskazówek jak pozować do zdjęć to zobaczcie również:

Bardzo chętnie odpowiem również na Wasze pytania jeśli takowe macie, piszcie śmiało

Facebook

Instagram