Jak ubrać się na sesję zdjęciową? 6 wskazówek wartych zapamiętania.

Jak ubrać się na sesję zdjęciową? To prawdopodobnie pierwsze pytanie jakie nasuwa  nam się na myśl, po zamówieniu i ustaleniu terminu sesji. Bo przecież chcemy świetnie wyglądać na zdjęciach, dlatego warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami, które warto wziąć pod uwagę wybierając stylizację na sesję.

Jak ubrać się na sesję zdjęciową ? – Wskazówki

rainbow color 6362610 1280

Wybierz ubrania w których czujesz się komfortowo

To chyba podstawowy warunek aby sesja była dla Ciebie przyjemnością. Wybierz ciuchy w których czujesz się pewnie a zdecydowanie ta pewność siebie, będzie widoczna na zdjęciach i zaowocuje pięknymi kadrami.

Unikaj dużych napisów i ostrych kolorów 

Ostre, wyraźne kolory i do tego duże napisy bardzo skutecznie odciągają uwagę od twarzy i emocji na niej. Ubrania w naturalnych, stonowanych kolorach i z ciekawą fakturą sprawdzają się zdecydowanie lepiej na sesji. Jeśli już zdecydujesz się, na jakiś kolor jaskrawy bijący po oczach, lub wzorzystą bluzkę  to niech on pasuje do charakteru sesji jaki uzgodniono z fotografem.

fabric 1031932 1280

Pogniecione ciuchy

Jeśli możesz nie wybieraj na sesję ubrań z łatwo gniotących się materiałów. Pognieciona, nawet najpiękniejsza bluzka nie będzie wyglądała estetycznie na zdjęciu. Jeśli charakter sesji wymaga użycia takich ciuchów, wyprasuj je przed sesją i dostarcz na sesję na wieszaku lub w pokrowcu, unikniesz zagnieceń. Na sesje raczej nie będzie możliwości ponownego wyprasowania ich. Fotograf jest w staniu usunąć drobne zagniecenia ale jeśli świeżo wypraną koszulę, wciśniesz w kieszonkę, w torbie to raczej już jej nie użyjesz bez solidnego prasowania.

iron 5973837 1280

Nie za duży, nie za mały – czyli dopasowany ubiór

To bardzo ważna zasada, jaką trzeba uwzględnić przy wyborze stroju na sesję. Za bardzo obcisłe ubrania pokazuję zbyt wiele i krępują ruchy, co może skutecznie utrudnić swobodne pozowanie przed obiektywem. Za duże ubrania bardzo skutecznie zaburzają, wizualnie naszą sylwetkę co wpłynie niekorzystnie na nasz wygląd na zdjęciach. Możemy również stracić pewność siebie a to już na pewno przełoży się na efekt końcowy sesji.

belly 2473 1280

Ciekawe wzory świetnym dodatkiem

Nietypowe wycięcia, falbanki, szerokie nogawki czy ciekawe, grube sploty swetrów to świetne dodatki, która bardzo wzbogacają zdjęcia. Oczywiście wszystko musi pasować stylem do siebie, ale ja osobiście nie wyobrażam sobie fajnego, ciepłego portretu z bliska bez dzianego swetra bądź golfa. Dzięki niemu można sporo ukryć jeśli jest tak potrzeba lub odsłonić. Zaś zwiewne tkaniny, falbanki bardzo dobrze prezentują się zwłaszcza w sesjach plenerowych, gdzie wieje wiatr, dodają dynamiki do zdjęć.

sweater 6788998 1280

Dodatki

Każdy dodatek pasujący do charakteru sesji jest niemal na wagę złota. Odpowiednio dobrany dodatek może dodać charakteru fotografii i może również stanowić świetny akcent który przykuje uwagę oglądającego. Okulary, książka, kubek z kawą, kapelusz czy nawet biżuteria  świetnie uzupełnią niemal każdą fotografię. Zawsze warto idąc na sesję zapakować w torbę kilka takich drobiazgów, za wiele nie ważą a mogę bardzo urozmaicić kadry z sesji. 

Jeśli chcesz jeszcze lepiej przygotować się do sesji, zapoznaj się proszę również z innymi poradnikami jakie przygotowałem dla Ciebie.

# Jak pozować do zdjęć ?

# Jak zostać modelką ?

# Niezbędne kosmetyki na sesję

Jeśli masz jakiś sugestię do tekstu, jakieś swoje porady dotyczące tematu tego, jak ubrać się na sesję zdjęciową to pisz śmiało tutaj w komentarzu lub wejdź na moje media społecznościowe (tutaj) i podyskutujmy o tym. Zapraszam