Stres przed sesją u fotografa? 3 kroki, dzięki którym zapomnisz o strachu i poczujesz się pewniej

Stres przed sesją u fotografa?

Sesja u fotografa w Tarnobrzegu — brzmi dość poważnie, prawda? Dla większości moich klientek sesja u fotografa to coś nowego, coś, co może na początku przerażać. A po głowie chodzą myśli typu: Ja nie umiem pozować, nie mam wymiarów jak modelka, pewnie nic nie wyjdzie ładnego itd.

Wątpliwości i stres przed sesją, czyli przed czymś nowym jest jak najbardziej normalny i przeżywa go każdy, kto próbuje czegoś nowego, ale uwierz mi, to wszystko mija na sesji wraz z upływem czasu.
Sam fakt, że zdecydowałaś się na sesję u fotografa, jest pierwszym i najtrudniejszym krokiem! Dalej już będzie z górki! I najważniejsze, od tej pory już nie jesteś sama, służę Ci poradą we wszystkim co związane z sesją. Co prawda piszę to w swoim imieniu ale mam nadzieję, że większość fotografów postępuje podobnie. Jeśli trafisz na takiego fotografa, który nic nie pyta albo nie odpowiada rzeczowo na Twoje pytanie dotyczące sesji to przemyśl jeszcze raz swój wybór.

Mam dla Ciebie kilka porad, dzięki którym, przygotujesz się lepiej do sesji i tym samym zapomnisz o strachu przed sesją.

1 Czas dla siebie!


Indywidualna sesja zdjęciowa to świetna okazja aby zadbać o siebie i swoje ciało. I wcale nie musisz wykupywać drogich zabiegów w salonach SPA . Na pewno masz w domu co najmniej kilka kremów które w tym pomogą. Po między kremami kilka dłuższych kąpieli i na pewno Twoje ciało będzie Ci wdzięczne! Warto również pomyśleć o paznokciach i niechcianym owłosieniu. Na pewno unikaj na krótko przed sesją, intensywnego opalania lub solarium.

2 Wybierz na spokojnie stylizacje na sesję u fotografa.


Na sesji musisz czuć się swobodnie. Nie chodzi tutaj o swobodę ruchową ale psychiczną. Bierz na sesję tylko te ciuchy w których czujesz się piękna i swobodna! Nawet jeśli oznacza to obcisłe jeansy i biały T-shirt. Na pewno w swojej szafie znajdziesz kilka takich kompletów, ulubionych ciuchów – zabierz wszystkie! Im większa różnorodność, tym ciekawsza będzie sesja.
Jeśli zdarzy się taka sytuacja, że nie jesteś do końca zdecydowana co ze sobą zabrać, zawsze możesz zapytać fotografa. On na pewno pomoże Ci zdecydować. Ja od siebie mogę podrzucić artykuł „Jak ubrać się na sesję”

3 Zaufaj fotografowi


Idąc na sesję u fotografa, nie idziesz na casting, więc nikt nie będzie sprawdzał, czy umiesz pozować, czy nie! Czy będzie z Ciebie modelka, czy nie! Fotograf po ustawieniu świateł (jeśli sesja jest w studio) i aparatu, ma tylko jedno zadanie-zrobić, we współpracy z Tobą piękne zdjęcia!
Rady, porady, wskazówki, a nawet demonstracje muszą płynąć do Ciebie przez całą sesję. Komunikacja fotografa z modelką to MUST HAVE każdej sesji! Jeśli tego nie było na Twojej wymarzonej sesji-to przykro mi, ale dokonałaś złego wyboru fotografa i prawdopodobnie nie będziesz lub nie jesteś zadowolona ze zdjęć z takiej sesji.

Ale nie przejmuj się, nie myli się tylko ten, co nic nie robi! Zapraszam do siebie, pokaże ci jak wygląda sesja na której fotograf współpracuje z modelką dla jej pięknych zdjęć!

Opinie o mnie możesz sprawdzić już teraz, wystarczy że, wpiszesz w Google Pixel Studio Domaradzki i sama przekonasz się jak pracowałem z modelkami podobnymi do Ciebie!

I to tyle! Prawda że niewiele?

Chcesz jeszcze więcej informacji jak się przygotować do sesji?

Proszę: „Jak pozować” , „Jak zostać modelką” , „Jak pozować aby wygrać marzenia