Wymiary modelki

Jakie wymiary modelki?

Wiele dziewczyn chcących spróbować swoich sił w modelingu już na samym wstępie się zniechęca. Oczywiście chodzi o wymiary modelki, jakie musi mieć aby chodzić w pokazach. Czy to prawda czy to mit ? Poniższy artykuł stara się na to odpowiedzieć i udowadnia że nie trzeba mieć idealnych wymiarów aby zrobić karierę w modelingu.

weight loss gc603841c3 1280

Modelka wybiegowa

W polskich lub światowych pokazach mody zazwyczaj pracują, modelki w przedziale od 174 -180 cm wzrostu. Na wybiegach raczej nie pojawiają się niższe czy wyższe modelki aczkolwiek można znaleźć wiele przypadków odstępstw od tej reguły. Marki modowe starają się jak szerzej dotrzeć do różnych odbiorców, więc coraz więcej z nich decyduje się na odchodzenie od pewnych, utartych kanonów sprzed lat i wymiary modelki schodzą na dalszy plan. Duży biust tak pożądany przez wiele dziewczyn i który jest sporym atutem urody, tak w kwestii modelingu wybiegowego, niekoniecznie. Najlepiej ubrania prezentują się na modelkach ze stanikiem, z miseczką w standardowym rozmiarze A lub B i obwodem pod piersiami ok. 75 cm.

Talia modelki

O ile nad wzrostem nie mamy możliwości popracowania, tak nad talią już tak. Oczywiście wiąże się to z przestrzeganiem zdrowej diety i całą masą odpowiednich ćwiczeń. Jednak na wymiary tali zawsze jest zwracana duża uwaga i przyjmuje się że, jej obwód w najwęższym miejscu nie może przekraczać 60-65 cm. Podczas castingów zwracana jest oczywiście uwaga na całość sylwetki, jej proporcje i charakterystyczne cechy. Dlatego często wykonywane są polaroidy, aby w szybki sposób można było zobaczyć całość sylwetki modelki. Przykładowo modelka ze wzrostem 178 cm, jej obwód tali nie powinien przekraczać 65 cm. Drogie Panie płaski brzuch to absolutnie podstawowy warunek do zaakceptowania kandydatki na modelkę.

stomach 2437889 1280

Biodra

Z kolei idealny obwód bioder według przyjętych standardów wynosi poniżej 90 cm. I mierzy się go w najszerszym miejscu na pupie, a nie jak twierdzi wiele dziewczyn, na wysokości kości bioder. Przy wzroście  178 cm obwód bioder nie powinien przekraczać 93 cm, zaś przy wzroście 174 powinien się zmieścić w przedziale 85-90cm.

Uda

Idealny obwód uda wynosi 50 cm. Zbyt masywne uda są bardzo powszechnym problemem wielu dziewczyn i jakby tego było mało, natura sprawiła że tkanka tłuszczowa u kobiet lubi się odkładać od wewnętrznej strony ud. Dlatego tutaj, jeśli chcemy zadbać o idealny wymiar będzie potrzebna seria odpowiednio ukierunkowanych ćwiczeń. Ale warto zaznaczyć że, jest to kolejny, po talii i biodrach, wymiar naszego ciała na który mamy realny wpływ, choć na pewno wymaga sporo wysiłku.

Bez tytulu 1028×800

(Nie) za wszelką cenę

Wiele młodych dziewczyn marzy o karierze jako modelka i chciałaby pracować dla największych marek modowych świata. Świetnie, trzeba marzyć i marzenia należy realizować ale nie za wszelką cenę ! Decydują się na taki zawód należy mieć w sobie dużo samozaparcia i ciężko pracować nad swoim ciałem poprzez ćwiczenia i odpowiednią, bezpieczną dietę. Nie ma drogi na skróty. Stosowanie drakońskich diet, głodówek czy nieodpowiednia suplementacja może się skończyć bardzo źle zwłaszcza dla młodego organizmu. Dlatego jeśli nie możecie być modelkami które pracują przy pokazach mody to zawsze jest szansa aby pracować jako fotomodelka.

snack 5002686 1280

Aktualnie jest bardzo duże zapotrzebowanie na profesjonalne fotomodelki do różnego rodzaju sesji, marek modowych. Nie idealne wymiary modelki mogą być jej największym atutem przy kampaniach reklamowych wielu marek odzieżowych. Dlatego dziewczyny nie ma co załamywać rąk że nie będziecie chodzić po wybiegu, zawsze jest szansa że będziecie błyszczeć w świetle fleszy na sesjach zdjęciowych.

Na pewno warto, gonić za marzeniami, choć czasami, może trzeba je lekko aktualizować, pracować ciężej niż zwykle, to na pewno warto. I tego Wam życzę, abyście dogoniły swoje marzenia o karierze modelki !

Jeśli masz jakieś pytania, bardzo chętnie pomogę i odpowiem. Możesz pytać tu pod postem, na e-maila lub na moich mediach społecznościowych. Bez wstydu i strachu odpowiem, a jak czegoś nie będę wiedział to podpytam dziewczyny z którymi współpracuję, na pewno damy radę 😉

Polecam przeczytaj również :

# Agencja modelek – jak to wygląda na prawdę.

# Jak pozować do zdjęć.

# Jak zostać modelką.

Dodaj komentarz