„Pytania do fotografa” czyli odpowiadam na Wasze pytania. #zapytajfotografa

„Pytania do fotografa ” co to jest ?

Pytania do fotografa to cykl wpisów blogowych oraz publikacji w moich mediach społecznościowych, mających pomóc Wam odnaleźć się w świecie pełnym, błysków fleszy, marzeń i ludzi pełnych pasji – jak Wy.

Znacie to powiedzenie: „kto pyta nie błądzi?” Chyba jest w nim sporo prawdy bo niejednokrotnie miotamy się w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Czasem nie wiemy gdzie szukać, a czasem myślimy, że już znamy odpowiedź.

Jaki laptop kupić? Jak przygotować pizze o chrupiących brzegach i elastycznym ciastem w środku? No wiecie, taką, którą można złożyć niemal na pół i jeść z szerokim uśmiechem na twarzy.

Jaki telefon dla nastolatka? Jaką temperaturę powinno mieć mleko dla noworodka?

Miliony pytań, które zadajecie sobie i internetowi:). Szukając odpowiedzi, warto poświęcić trochę czasu na znalezienie rzetelnej wiedzy.

Bo przecież nie będziecie się radzić mechanika w kwestii wyboru wózka dla swojego dziecka. Tak samo nie pójdzie do księgarni licząc na zakup nowej maszynki do golenia…

Tak wiem…może to trochę przerysowane, ale wierzcie mi – ja już nieraz tak miałem – że w sieci można znaleźć różnych „specjalistów”.

Mam do Ciebie prośbę. Zastanów się kiedy znalazłeś lub znalazłaś odpowiedź na swoje pytanie, lecz – jakby to ująć – wiarygodność źródła pozostawiała wiele do życzenia.

No niby na pierwszy rzut oka, wszystko wyglądało dobrze – strona www, autor, dobre opinie i gwarancja zadowolenia.

A potem? Klapa.

W najlepszym wypadku kończyło się na masie śmiechu. W najgorszym na stracie pieniędzy i czasu. O innych przypadkach lepie nie mówić.

Może to wszytko wydaje Ci się oczywiste, ale wierz mi – sam nieraz źle wybrałem – i dlatego wiem jak ważne jest zaufanie i rzetelna wiedza.

Kopia Szary Hasztag Widok z Gory Kawa Wpis na Facebook

Dlaczego powstało Pytania do fotografa?

Postanowiłem stworzyć ten dział na blogu z myślą o Was i razem z Wami. Od początku mojej kariery modele i modelki zadają mi pytania dotyczące mojej pracy. Pytają o kwestie techniczne związane z sesją. Pytają o terminy, czas jaki poświęcam na sesje fotograficzną. Wiele pytań pojawia się już przy pierwszym kontakcie na długo przed rezerwacją terminu pierwszego spotkania czy sesji zdjęciowej.

Dlatego postanowiłem zebrać te wszystkie pytania by ułatwić Wam spełnianie swoich marzeń.

Może właśnie ktoś z Was teraz się uśmiecha, bo jest o krok od swojego celu…

Jak działa Pytania do fotografa?

Co tydzień – dokładnie w każdy czwartek – w moich mediach społecznościowych pojawi się post kierujący do tego wpisu. Treść publikacji będzie aktualizowana, co tydzień w oparciu o Wasze pytania i moje odpowiedzi.

Pytania możecie zadawać w komentarzach pod postem. Będzie mi bardzo miło, jeśli podzielicie się nim ze swoimi znajomymi – może oni też mają swoje – Pytanie do fotografa?

Obiecuję, że na każde z pytań odpowiem- serio – na każde.

Obiecuję, że dam z siebie wszystko by jak najlepiej pomóc Wam w znalezieniu odpowiedzi na Wasze pytania.

Mam nadzieję, że razem zbudujemy całą masę dobrych treści, a Wy jak już spełnicie swoje fotograficzne marzenia i kiedyś będziecie miło wspominać swoje sesje zdjęciowe – pamiętajcie o fotografie z Tarnobrzegu, który pamięta o Was.

Pytanie 1. od Ani z Sandomierza.

Widziałam kiedyś sesje plenerową. Modelka miała bardzo mocny makijaż. Mocne zielone cienie, czerwone usta i cała masę podkładu. Czy modele zawsze muszą być na „pomalowani”? Osobiście nie maluję się zbyt mocno i nie wiem czy w takim razie – takie sesje są dla mnie?

Odpowiedź Pixel Studio.

Dziękuję za Twoje pytanie! Powiem szczerze, że bardzo często się pojawia. Kobiety są czasem zdziwione faktem, że modelki mają na sobie mocny makijaż. Oczywiście to jaki charakter ma ilość i kolory makijażu, zależy w od rodzaju sesji i efektu, który fotograf i model lub modelka planują osiągnąć.

Warto zaznaczyć tutaj jedną kwestię. Modelka pozująca do zdjęć w studio fotograficznym jest mocno oświetlona przez ciepłe, jasne światło – oczywiście to również zależy od charakteru sesji. Jasny kolor i biele sprawiają, że kolory na twarzy, ubraniach i otoczeniu – bledną. Wydają się jaśniejsze niż są w rzeczywistości.

Ale bez obaw. Jeśli nie lubisz mocnego makijażu, możemy pracować tak by pokazać Ciebie bez dodatkowych warstw podkładu. Mam nadzieję, że moja odpowiedź Ci pomogła.

Pytanie 2. od Oli z Połańca.

Myślałam nad sesją fotograficzną w plenerze, latem. Kocham słońce i zazwyczaj z chłopakiem jeździmy na południe Europy. Wracam z piękną opalenizną. Jak to jest z opalaniem się i dobrymi zdjęciami? Czy da się to połączyć?

Odpowiedź Pixel Studio.

Oczywiście!!! Obiektyw kocha słońce. Wróć…aparat kocha światło i piękne opalone ciało. Zdrowa opalenizna dodaje wigoru i energii. Wyglądamy młodziej i pomagamy innym na chwilę przenieść się na słoneczną plażę.

Jednak decydując się na sesje zdjęciową w bieliźnie lub w kreacji odsłaniającej sporo ciała, pamiętaj proszę o paskach bladej skóry, które powstają np: na twarzy – okulary lub na talii – bikini. Oczywiście wiele można wyretuszować, ale może warto przemyśleć mocne opalanie zanim zdecydujemy się na sesję.

Poza tym zalecam około dwa tygodnie przerwy od ostatniego długiego wystawienia się na działanie słońca, do dnia sesji fotograficznej. Pomogłem?

Pytanie 3. od Kasi ze Stalowej Woli.

Czytając Twojego bloga, zauważyłam, że sesje plenerowe niejednokrotnie są realizowane w różnych miejscach. Domyślam się, że wiążę się to z dokładnym zaplanowaniem czasu. Od czego zależy długość trwania sesji zdjęciowej w plenerze i takiej realizowanej w studio?

Odpowiedź Pixel Studio.

W Pixel Studio od pierwszego kontakt z modelem, stawiam na jasne komunikaty. Dbam o to byś wiedziała wszystko co będzie dotyczyć wybranej przez Ciebie sesji. Dziękuję za to pytanie, bo jest ono jednym z pierwszych, które zadają nowe osoby, trafiające na moją stronę.

Naturalnie jak zauważyłaś, różne sesje wymagają, różnego nakładu czasu. Jak pewnie czytałaś, pewnego razu udało mi się zrealizować cały plan zdjęciowy szybciej niż zamierzałem Sesja zdjęciowa z Paulą . Pod tym linkiem, możesz przeczytać o przykładzie, takiej – szybkiej sesji.

Czas jaki spędzimy na wspólnej pracy zależy od kilku czynników. Pierwszy z nich to kwestia pomocy innych specjalistów, którzy będą wspierać Ciebie i mnie:). Przykładem może być wsparcie profesjonalnej makijażystki. Jeśli zdecydujesz się na jej usługi, musimy na spokojnie, założyć dodatkową godzinę lub półtorej.

Dodatkowo przy okazji sesji zdjęciowej w plenerze, musimy zaplanować niezbędny czas na dojazd, na miejsce sesji. Jeśli zakładamy kilka planów…ten czas się wydłuża.

Sama sesja zdjęciowa trwa około dwie godziny. Tyle potrzebujemy by wykonać tyle dobrych ujęć ile założyliśmy i przy okazji nie pracować pod presją czasu.

Poza tym, na etapie planowanie Twojej sesji, niezależnie czy będzie to praca w studio, czy w plenerze, zawsze otrzymasz ode mnie dokładny plan i ramy czasowe, Twojej sesji.

Dla mnie liczy się to, byś w dniu zdjęć, nie musiała stresować się tym czy „zdążymy”. No i sama możesz zaplanować sobie resztę dnia…np na spotkanie z koleżankami i opowieść o wrażeniach z pracy przed obiektywem.

Pytanie nr 4. od Izy z Tarnobrzega

Cześć. Zastanawiam się nad sesją zdjęciową w Twoim studio. Mam już kilka sesji w swoim portfolio, ale do tej pory nie korzystałam z pomocy profesjonalnego fotografa. Koleżanki przed każda sesją podpisują umowę z fotografem lub agencją. Ja do tej pory nie podpisywałam takich dokumentów. Stąd moje pytanie. Czy będziemy podpisywać umowę przed sesją? Jak ona wygląda? Czy mogę zobaczyć wzór?

Odpowiedź Pixel Studio:

Dziękuję za Twoje pytanie. Jeśli do tej pory pracowałaś bez umowy, niestety…musiałaś trafić na osoby działające, delikatnie mówiąc – nieprofesjonalnie. W Pixel Studio, pracuję z każdym modelem na bazie umowy. Dobra umowa jest spisywana po to by chronić Twoje i moje interesy. Nie ma w niej haczyków i dziwnych słów. Całość jest tak skonstruowana byś mogła zrozumieć każdy punkt.

Podczas wizyty w studio, przy okazji omawiania szczegółów dotyczących sesji zdjęciowej, chętnie wytłumaczę każdy punkt, a Ty będziesz mogła spać spokojnie i w dniu sesji zdjęciowej, martwić się tylko o…to jaka będzie mina Twoich znajomych gdy zobaczą Twoje nowe zdjęcia. Poza tym, jeszcze przed Twoją wizytą w Pixel Studio, mogę wysłać wzór umowy na Twojego maila  byś mogła na spokojnie zapoznać się z jej treścią.

Pamiętaj proszę, że dobra umowa reguluje każdy szczegół dotyczący Twojej sesji zdjęciowej. Znajdują się w niej takie informacje jak: data i miejsce sesji oraz ilość zdjęć. Dodatkowo do umowy, mogę dopisać dowolne punkty, jeśli będziesz czuła się lepiej mając nawet drobne szczegóły „na piśmie”. Rozumiem, Twoje obawy i dlatego wiem, że…gdy wrócisz po kolejne zdjęcia, z pewnością będziesz już spokojna o to jak powinna wyglądać profesjonalna współpraca z fotografem.

Daj znać czy moja odpowiedź Ci pomogła. Wiesz gdzie mnie znaleźć.

Pytanie nr 5. od Weroniki z Mielca.

Dzień dobry. Zacznę od tego, że nie miała jeszcze styczności z pracą z fotografem. Do tej pory moje doświadczenia ograniczały się do konieczności wykonania zdjęć do paszportu czy prawa jazdy. W sumie zawsze chciała spróbować sił w branży modowej, a moje koleżanki namawiają mnie bym zrobiła sobie sesję zdjęciową. Jednak nie umiem pozować. W sumie to nie wiem, czy nie umiem, bo nigdy tego nie robiłam. Czy w takim sensie, sesja fotograficzna ma sens?

Odpowiedź Pixel Studio:

Zanim kiedyś sięgnąłem po aparat, długo szukałem swoje miejsca na świecie. Nie wiedziałem czym się zająć. Co da mi radość i zapewni utrzymanie mojej rodziny. To niełatwe zadanie, ale na szczęście, w życiu spotykamy dobrych ludzi, którzy chętnie pomogą, jeśli poprosisz.

Też miałem podobne pytania i wątpliwości. Chciałem robić zdjęcia, ale moja wiedza i umiejętności ograniczały się do wybierania kolorowych nakładek w smartfonie.

Patrzyłem na super zdjęcia z okładek gazet i zadawałem sobie to samo pytanie, co Ty, Weroniko.

Zatem. Tak. Jak najbardziej zapraszam Cię do Pixel Studio. Podzielę się z Tobą wiedzą dotyczącą tego jak dobrze pozować. Jak ustawić rękę, jak wysoko podnieść głowę. Wszystko w luźnej i wesołej atmosferze. Sesja zdjęciowa to dobry początek dla każdego kto zaczyna swoją przygodę z modelingiem.

A może kiedyś gdy będziesz już sławną modelką, wspomnisz pewnego fotografa z Tarnobrzega i napiszesz na swoim profilu coś w stylu: „Na początku nie wiedziałam nawet jak pozować”.

Mam nadzieję, że pomogłem.

Pytanie nr 6. od Michała z Rzeszowa.

Dzień dobry. Widziałem, że w pana studio realizuje pan różne sesję. Czytałem też opisy do sesji na blogu. Zawsze myślałem, że profesjonalna fotografia jest dla modelek, aktorów itd. Ale do sedna. Moja dziewczyna jest wyjątkowa, a zbliża się dzień kobiet…więc pomyślałem o fajnym prezencie. Widziałem, że robi tez pan sesje na prezent. Czy mogę zamówić taką sesje i jak to się odbywa?

Odpowiedź Pixel Studio:

No w końcu!!! Mamy świetne pytanie od faceta, który chce wyjść poza kanon – kwiaty, biżuteria, kolacja.

Sesja fotograficzna na prezent do świetny pomysł. Zaskoczysz swoją dziewczynę, spełnisz jej niewypowiedziane marzenie, a może…kto wie…jej pasja do fotografii się rozwinie i Twoja druga połówka odkryje swoją drogę? Znam takie historie. Tutaj załączam link do ciekawej sesji prezentowej Sesja zdjęciowa Angeliki

Oczywiście możesz zamówić sesje na prezent. W Pixel Studio często realizuję sesje na prezent z różnych okazji.

Sesja zdjęciowa to dobry i oryginalny pomysł na prezent na Walentynki i Dzień Kobiet. Prezent na Dzień Kobiet musi być wyjątkowy, a Twój pomysł z pewnością zda egzamin. Twoja dziewczyna ma szczęście, że ma takiego faceta.

Zajrzyj do studia, zadzwoń, omówimy szczegóły tego jaki zakres usług Cię interesuje. Naturalnie detale samej sesji fotograficznej, omówię już z Twoją dziewczyną, tak samo jak ustalam wszystko z modelkami i modelami.

Przygotuję piękny voucher, a Ty zaskoczysz swoją dziewczynę.

Mam nadzieję, że odpowiedziałem na Twoje pytanie.

Pytanie nr 7. od Natalii z Warszawy

Nie znam się na prawach autorskich dotyczących zdjęć. Chętnie zamówię sesję fotograficzną, ale słyszałam, że nie zawsze można je wykorzystywać w social mediach. Czy to prawda?

Odpowiedź Pixel Studio:

Dziękuję za Twoje pytanie. Otrzymuje podobne zapytania na messenger – chyba nie tylko Ty masz takie wątpliwości. Dobrymi zdjęciami należy się pochwalić, a tylko takie robię w Pixel Studio.

Publikuj zdjęcia z sesji fotograficznej w socialach i dodawaj je do swojego portfolio. Drukuj i publikuj na swoich stronach, niech świat je zobaczy, bo po to powstały.

 Miło mi będzie jeśli oznaczysz mnie – fotografa z Tarnobrzega – jako autora zdjęć.

Jeśli planujesz korzystać ze zdjęć komercyjnie, proszę zgłoś taką uwagę w umowie lub gdy po sesji pojawi się taka potrzeba – będzie to Twój i mój sukces – daj znać by dopisać aneks do umowy.

Proszę tylko byś nie dodawała filtrów do zdjęć, bo przez przypadek możesz zniszczyć naszą wspólną pracę.

Pytanie nr 8 od Justyny z Sandomierza.

Cześć. Czytałam poprzednie pytania i widziałam bloga. Są tam sesje plenerowe w różnych kreacjach i miejscach. Kto ustala takie szczegóły? Czy mogę zaplanować własną sesję zdjęciową? Tak od początku do końca?

Odpowiedź Pixel Studio.

Cześć Justyno. Dziękuję za Twoje pytanie. Jak napisałaś, na stronie publikuje zdjęcia z sesji zdjęciowych realizowanych w ramach rozwoju mojego Pixel Studio. Staram się trzymać pewnego kierunku w czasie realizacji sesji zdjęciowych.

Chętnie posłucham o tym, jaki rodzaj sesji Cię interesuje i jakie masz pomysły. Daj znać, wpadnij na kawę, a omówimy szczegóły. Możesz do mnie zadzwonić lub napisać. Wspólnie znajdziemy rozwiązanie, które spełni Twoje marzenia o wymarzonej sesji.

Na początek zapraszam Cię do śledzenia moich wpisów, bo już wkrótce pojawią się nowe sesje, które z pewnością zainspirują Cię do pracy nad planowaniem swojej sesji fotograficznej. Jak zauważyłaś, czytając wpisy na blogu, proces planowania i realizacji sesji wymaga nie lada zachodu, ale razem, damy radę.

Pytanie nr 9 od Karoliny z Mielca

Moje koleżanki są wkręcone w fotografie. Jedna nawet ma lustrzankę i marzy o tym, by zostać profesjonalnym fotografem. Czy mogę ją zabrać na swoją sesję? Tak w ogóle to też doda mi odwag, bo jestem raczej nieśmiała, a bardzo chcę zacząć karierę w modelingu. Wiem, wiem, tam nieśmiałość może niekoniecznie jest w cenie, ale i tak chcę spróbować.

Odpowiedź Pixel Studio.

Cześć Karolino. Dziękuję za Twoje pytanie. W Pixel Studio często goszczę nie tylko modeli, ale też ich osoby towarzyszące. Każdy ma swój powód, by przyjść z koleżanką, chłopakiem, mamą. Nie ma w tym nic złego.

Sesja fotograficzna to dla wielu osób nowe doświadczenie i warto mieć, swego rodzaju “wsparcie”.

Gdy ustalam z modelem, to kto jeszcze będzie na sesji, zwracam uwagę na jedną ważną kwestię. Rozchichotane koleżanki, opiekuńcza mama czy grupka kumpli, mogą bardziej przeszkadzać niż pomagać.

Mogą Cię rozpraszać, a to wpłynie na Twoją pracę przed obiektywem.

Warto rozważyć realną potrzebę przyprowadzenia innych osób na sesję zdjęciową.

Obecność jednej najwierniejszej przyjaciółki nie będzie problemem, ale organizacją mini imprezy powiązanej z Twoją sesją…to nie jest dobry pomysł.

Zapraszam do czytania mojego bloga i zapoznania się z innymi Pytaniami, które tworzą ten blog – dziękuję za Wasze pytania.

A Tobie Karolino, za chęć wejścia w świat modelingu. Chętnie Ci w tym pomogę.

Pytanie nr 10 od Marty z Rzeszowa

Studiuję kosmetologię, ale interesuję się również modelingiem. Śledzę nowe trendy, w empiku przebieram w prasie modowej. Cała ja – jak mówią znajomi. Mój kierunek wiele mnie uczy o tym jak zadbać o siebie. Czy to nie problem jeśli na sesję przyjdę z własnym makijażem lub przygotuję go na miejscu?

Odpowiedź Pixel Studio

Super kierunek studiów. Wiele moich modelek również studiuję kosmetologię. W Pixel Studio pracuję elastycznie. Dopasowuję się do potrzeb. Jeśli czujesz się na siłach, by samodzielnie przygotować makijaż – super. Jeśli zmienisz zdanie i poprosisz o pomoc – nie ma problemu. Współpracuję ze świetnymi makijażystkami, które rzeczy niemożliwe robią od ręki. Na cuda każą sobie trochę poczekać. Podczas omawiania Twojej sesji fotograficznej, musimy uwzględnić czas na przygotowanie make-upu przed sesją, jeśli takie będzie Twoje życzenie. Tutaj możesz poczytać o tym, które kosmetyki zabrać na sesję (link do wpisu o kosmetykach na sesję tutaj). Dziękuję za Twoje pytanie. Daj znać jeśli będziesz miała więcej pytań.

Pytanie nr 11 od Szymona z Kielc

Moja dziewczyna powiedziała mi o Twoim blogu i stronce. Nie jestem modelem, ale brałem już udział w kilku castingach do reklam czy na statystę. Podobno podobam się 🙂 i myślę, że warto to wykorzystać. Pomyślałem o sesji jako o czymś nowym. Nie wiem tylko…czy takie sesje są dla facetów? Czy Pixel Studio robi zdjęcia dla facetów?

Odpowiedź Pixel Studio

No pewnie! Plus 10 dla Twojej dziewczyny za okazane Tobie wsparcie. Tak, w Pixel Studio wykonuję sesje również dla facetów. Masz rację, trzeba wykorzystywać swoje atuty. Ja nie jestem zbyt przystojny, dlatego stoję po drugiej stronie obiektywu 🙂 – taki żarcik.

A na poważnie, to śmiało napisz czego potrzebujesz, a razem przygotujemy ciekawą męską sesję fotograficzną. Zgłaszają się do mnie faceci, którzy są zawodowo związani z reklamą czy modelingiem. Niektórzy traktują sesję jak wizytę w salonie tatuażu. Sesja zdjęciowa, szczególnie portretowa, jest swego rodzaju podsumowaniem pewnego etapu w ich życiu. Jeśli chcesz zobaczyć przykłady sesji zdjęciowych, które wykonałem dla mężczyzn, zapraszam.

Pytanie nr 12 od Maciej z Rzeszowa

Moja córka interesuję się modelingiem i pokazała mi waszą stronę. Co prawda nie potrzebuję sesji, takiej jak modelka. Mam firmę i chcę ją lepiej pokazać w internecie. Przeczytałem już kilka artykułów o tym, jak promować firmę w sieci. W kilku z nich pojawiła się porada o to, by mieć dobre zdjęcia zespołu. Mam kilku pracowników i pytanie – czy robicie sesje grupowe? Takie pracownicze? No i gdzie taka sesja może być? U mnie w firmie nie mam dobrych warunków dla takiej sesji.

Odpowiedź Pixel Studio

Czekałem na takie pytanie. Nie chciałem sam odkrywać wszystkich kart mojej działalności. Tak – w Pixel Studio realizuję sesje firmowe.

Macieju, masz rację. W sieci Twój odbiorca potrzebuje widzieć jak najwięcej. Musi o Tobie poczytać i zobaczyć, co masz do zaoferowania. Same zdjęcia produktów, to może być za mało. Dobra sesja fotograficzna zespołu to klucz do sukcesu. Jako fotograf, który potrafi ukazać charakter danej osoby, gwarantuję, że każdy pracownik będzie promował Twoją firmę.

Jeśli będziesz chciał rozszerzyć zakres działań o zdjęcia produktów lub ujęcia z zaplecza firmy – bez obaw poradzimy sobie w każdych warunkach – daj znać. Dużą popularnością cieszą się ujęcia zza kulis. Fotki, które ukazują jakiś proces produkcyjny lub Twój zespół przy pracy.

Pytanie nr 12 od Maciej z Rzeszowa

Moja córka interesuję się modelingiem i pokazała mi waszą stronę. Co prawda nie potrzebuję sesji, takiej jak modelka. Mam firmę i chcę ją lepiej pokazać w internecie. Przeczytałem już kilka artykułów o tym, jak promować firmę w sieci. W kilku z nich pojawiła się porada o to, by mieć dobre zdjęcia zespołu. Mam kilku pracowników i pytanie – czy robicie sesje grupowe? Takie pracownicze? No i gdzie taka sesja może być? U mnie w firmie nie mam dobrych warunków dla takiej sesji.

Odpowiedź Pixel Studio

Czekałem na takie pytanie. Nie chciałem sam odkrywać wszystkich kart mojej działalności. Tak – w Pixel Studio realizuję sesje firmowe.

Macieju, masz rację. W sieci Twój odbiorca potrzebuje widzieć jak najwięcej. Musi o Tobie poczytać i zobaczyć, co masz do zaoferowania. Same zdjęcia produktów, to może być za mało. Dobra sesja fotograficzna zespołu to klucz do sukcesu. Jako fotograf, który potrafi ukazać charakter danej osoby, gwarantuję, że każdy pracownik będzie promował Twoją firmę.

Jeśli będziesz chciał rozszerzyć zakres działań o zdjęcia produktów lub ujęcia z zaplecza firmy – bez obaw poradzimy sobie w każdych warunkach – daj znać. Dużą popularnością cieszą się ujęcia zza kulis. Fotki, które ukazują jakiś proces produkcyjny lub Twój zespół przy pracy.

Sesję firmową możemy zorganizować w studio w Tarnobrzegu, w plenerze, w Twojej firmie. Możemy też połączyć kilka lokalizacji. Poczytaj moje wpisy Paula specjalistka od marketingu i Sesja Apurvy. Jak spełniać marzenia? Zobacz jak dobre zdjęcia pomagają w karierze.

Pytanie nr 13 od Julii z Tomaszowa Mazowieckiego

Dziękuję za miłą rozmowę o mojej sesji. Mam jeszcze jedno pytanie, ale zobaczyłam cykl Pytań do Fotografa i byłam ciekawa czy moje znajdzie się na stronie:). Czas pokaże.

Ale do brzegu. Przed moim przyjazdem do studia, nie spytałam o możliwość dokupienia dodatkowych zdjęć z sesji. Czy mogę po zakończonej pracy dokupić ujęcia? Pozdrawiam. Julia.

Odpowiedź Pixel Studio

Cześć Julio!!!

Miło mi Cię czytać tutaj w ramach mojego cyklu na blogu. Bardzo Ci dziękuję za przesłanie tego pytania. Jak widzisz – publikuję jego treść i spieszę z odpowiedzią.

TAK. Zawsze możesz dokupić ujęcia z sesji. O takiej możliwości zawsze informuję na spotkaniu lub w czasie rozmowy. Przepraszam, że o tym nie wspomniałem, bo wydawało mi się, że masz już wybrany pakiet zdjęć. Cieszę się, że wróciłaś do mnie z tym pytaniem.

Zawsze można dokupić ujęcia do sesji fotograficznej. Niezależnie czy była to sesja w studio, czy sesja plenerowa. W Pixel Studio dopasowuje pakiety oraz rozwiązania do moich klientów – czyli do Was – drogie modelki i drodzy modele.

PS. Julio, daj znać jak tylko będziesz chciała się spotkać:).